facebook
login

K@SSK 2017 od 7 do 9 kwietnia w Nowym Tomyślu

Trwają przygotowania do XIII edycji Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK 2017. Konferencja jak zwykle organizowana jest przez Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu i przeznaczona jest dla nauczycieli i pracowników instytucji oświatowych, zainteresowanych  nowoczesną, wysokiej jakości edukacją, dla tych którzy pragną się rozwijać i poszukiwać nowych, skutecznych metod kształcenia.
Zapisy na Konferencje tradycyjnie odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej (zakładka rejestracja).

Zmienia się nasza rzeczywistość. Mobilne technologie wykształciły cyfrowy styl życia (digital lifestyle). Stał się on podstawą zdobywania informacji  i wiedzy. Pora, aby szkoła wykorzystała ten potencjał. Już szósty rok realizujemy własny program "iPad w edukacji". 

KASSK 2017 pokazuje drogi do cyfrowej szkoły i cyfrowej edukacji. Jest źródłem inspiracji dla innowacyjnych, twórczych i kreatywnych nauczycieli.
Pragniemy również podzielić się z Wami "wizją i refleksją cyfrowej szkoły", czyli tym co się udało, a co nie. Rozmawiamy o przyszłości informatyki w polskiej szkole. Reforma systemu edukacji, a co za tym idzie nowe podstawy programowe i nauka programowania od najmłodszych lat, na wszystkich szczeblach edukacji, stawiają nowe wymagania wobec nauczycieli. W jaki sposób efektywnie i mądrze wspomóc nauczycieli? Jak zmodernizować system kształcenia nauczycieli informatyki? W jaki sposób uczyć się od samych siebie? - to tylko niektóre pytania, na które będziemy szukać odpowiedzi na KASSK 2017.
Chcemy także pokazać pierwsze rezultaty pilotażu nauki programowania realizowanych w formie innowacji pedagogicznych.

Podobnie jak w latach ubiegłych konferencja trwać będzie 3 dni (piątek, sobota, niedziela). Przebiegać będzie pod patronatem znamienitych organizacji i instytucji. Udział w Konferencji weźmie wielu znakomitych gości, firm, organizacji i fundacji. Wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie, a czas spędzony w gronie przyjaciół na nieformalnych spotkaniach będzie sympatyczną ?odskocznią od dnia codziennego".

Proponujemy udział w wykładach, spotkaniach warsztatowo - seminaryjnych, ćwiczeniach i panelach, przygotowanych przez profesjonalistów: firmy komputerowe, fundacje, instytucje, organizacje pozarządowe, a także nauczycieli liderów i koordynatorów edukacji informatycznej. Chcemy, dać możliwość wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i praktyką, kontaktu z najnowocześniejszą technologią, spotkań z profesjonalistami, z ekspertami, do których często trudno dotrzeć.
Naszym zamiarem jest również prezentacja własnych doświadczeń w tym zakresie, którymi chcielibyśmy podzielić się z uczestnikami konferencji. Bardzo liczymy również na to, że dowiemy się wiele od innych, że podzielicie się z nami swoimi doświadczeniami.

PROGRAM KONFERENCJI

REJESTRACJA