facebook
login

„Mrozy 2017" w dnach 28-28 maja w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie i Miasto i Gmina Mrozy po raz kolejny zapraszają nauczycieli na konferencję "Majowe Mrozy w Warszawie" pod hasłem Technologia - Reforma - Informatyka. W tym roku, jak łatwo się domyślić, tematu przewodniego nie mogła ominąć sprawa zmian w podstawie programowej, przede wszystkim pod kątem informatyki i nauki programowania, ale także stosowania TIK na zajęciach innych przedmiotów.

Podczas wystąpień plenarnych można będzie  wysłuchać m.in. wystąpienia dr Anny Kwiatkowskiej, przewodniczącej zespołu programowego informatyki przy MEN. Konferencję rozpocznie natomiast wykład prof. Ivana Kalaša, współtwórcy edukacyjnego środowiska programistycznego Logomocja, który opowie m.in. o swoich doświadczeniach w nauce programowania dzieci w Wielkiej Brytanii. Nie zabraknie również sesji a'la TED, gdzie zaproszeni goście podzielą się swoimi refleksjami, pomysłami i ideami dotyczącymi wykorzystania w nauczaniu nowoczesnych technologii.

Warsztaty oraz seminaria będą okazją nie tylko do poznania różnorodnych narzędzi wspomagających nauczanie i uczenie się (także nas - nauczycieli), ale przede wszystkim do wymiany doświadczeń między uczestnikami.

Tematyka zajęć będzie bardzo szeroka i każdy, niezależnie od specjalizacji i nauczanego przedmiotu, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Do grona prowadzących zajęcia dołączą w tym roku nauczyciele - praktycy, którzy podczas zajęć podzielą się swoimi pomysłami na scenariusze zajęć i metody ich przeprowadzenia podczas lekcji i w ramach projektów edukacyjnych.

Na witrynie internetowej Konferencji będą się sukcesywnie pojawiać szczegóły dotyczące tegorocznej edycji, która licząc od pierwszego Zjazdu Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach, zorganizowanego przez Wiesława Grabarczyka, będzie już XVII spotkaniem.

Rejestracja Uczestników Konferencji odbywa się tylko elektronicznie.

Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z informacjami dot. uczestnictwa..