facebook
login

Lekcja WF-u z Mistrzem – ogólnopolska akcja społeczna Podsumowanie ponad dwóch lat działalności i plany na przyszłość

Wraz z zakończeniem roku szkolnego przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych efektów ogólnopolskiej akcji społecznej. Od marca 2015 roku "Lekcja WF-u z Mistrzem" objęła zasięgiem niemal wszystkie województwa w kraju. Sportowcy, wspierani przez PKN ORLEN i nie tylko, odwiedzili blisko 80 polskich miast i przeprowadzili zajęcia sportowe dla ponad 20 tysięcy dzieci. W ramach akcji mistrzowie zachęcali najmłodszych do prowadzenia aktywnego trybu życia oraz uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego. Po wakacjach cieszący się dużym zainteresowaniem program ruszy w nowej formule.

Początkowo zajęcia prowadzone były tylko w Płocku. Pozytywny odbiór programu skłonił organizatorów do rozszerzenia działań na cały kraj. ?Lekcja WF-u z Mistrzem" pozyskała patronaty Ministra Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Dzięki temu jeszcze więcej wybitnych sportowców - multimedalistów igrzysk olimpijskich, mistrzów świata i Europy, zawodników zawodowych drużyn siatkarskich, piłkarskich i koszykarskich - zachęcało dzieci do uprawiania swoich dyscyplin sportowych. Mistrzowie, tacy jak Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski czy Krzysztof Ignaczak, prowadzili zajęcia według autorskich koncepcji, a później pozowali do zdjęć i rozdawali upominki.

Od chwili startu programu wzięło w nim udział ponad 20 tysięcy dzieci z całej Polski. Sportowcy wręczyli uczestnikom lekcji ponad 21 tysięcy sportowych upominków i rozdali tyle samo autografów oraz zdjęć. Akcja objęła zasięgiem niemal wszystkie województwa (15 z 16), a lekcje prowadzone były już w 77 miastach. Spotkania ze sportowcami odbywały się w szkołach podstawowych, gimnazjach, placówkach integracyjnych, społecznych i wychowawczych, a także podczas różnorodnych inicjatyw społecznych i sportowych, jak np. Piknik Olimpijski, Tydzień Integracji czy Dzień Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas tego ostatniego z dziećmi ćwiczył Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka, który jest jednym z patronów programu.

- Promocja sportu i zdrowego stylu życia od lat jest jednym z filarów działań społecznych, podejmowanych przez PKN Orlen. Zależy nam na upowszechnianiu tej idei przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. Dlatego realizujemy ogólnopolski projekt ?Lekcja WF-u z Mistrzem". W ten sposób dajemy dzieciom niepowtarzalną możliwość spotkania i wspólnego trenowania z największymi gwiazdami polskiego sportu. Ich przykład i autorytet pomagają budować wśród najmłodszych postawy, które zaprocentują w dalszym rozwoju i przyszłym, dorosłym życiu - tak zaangażowanie w organizację programu wyjaśnia Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W związku z rozwojem programu jesienią br. powstanie strona internetowa, za której pośrednictwem placówki będą mogły zgłaszać się do udziału w akcji. Aby zwiększyć swoje szanse na wizytę sportowca, będą mogły także odpowiadać na rzucane przez niego sportowe wyzwania. Oficjalne rozpoczęcie działania programu w nowej formule zostało zaplanowane na początek nowego roku szkolnego.

Biuro prasowe "Lekcji WF-u z Mistrzem"

Walk PR; Łukasz Belowski

lukasz.belowski@walk.pl

tel. 504 295 287