facebook
login

Strona 1 z 69   

„Krok w przyszłość" - mFundacja ogłasza II edycję konkursu

Fundacja mBanku ponownie wyróżni najlepsze prace studenckie z matematyki. Na zwycięzcę konkursu "Kr mFundacja ogłasza kolejną edycję konkursu ?Krok w przyszłość". Ponownie przyzna nagrody za przedstawione i obronione prace magisterskie lub licencjackie oraz opublikowane w międzynarodowych czasopismach naukowych samodzielne prace z dziedziny matematyki. 

więcej arrow_right
Z ANWILEM na Marsa

Włocławska spółka z Grupy Orlen stawia na innowacyjność nie tylko w prowadzonych działaniach biznesowych, ale i w aktywnościach podejmowanych na rzecz edukacji, dlatego za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej ogłosiła w ubiegłym roku konkurs grantowy pt. Uczę się z ANWIL

więcej arrow_right
Polskie szkoły nieprzygotowane do nauki programowania?

Analizując rynek pracy i rosnące zapotrzebowanie na specjalistów IT, wielu z entuzjazmem przyjęło nowe rozporządzenie MEN, zakładające naukę elementów programowania już od I klasy szkoły podstawowej oraz zwiększenie liczby godzin informatyki od klasy IV. Pytanie, czy polskie szkoły są w stanie sprostać temu wyzwaniu?

więcej arrow_right
Lekcja WF-u z Mistrzem – ogólnopolska akcja społeczna Podsumowanie ponad dwóch lat działalności i plany na przyszłość

Wraz z zakończeniem roku szkolnego przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych efektów ogólnopolskiej akcji społecznej. Od marca 2015 roku "Lekcja WF-u z Mistrzem" objęła zasięgiem niemal wszystkie województwa w kraju. Sportowcy, wspierani przez PKN ORLEN i nie tylko, odwiedzili blisko 80 polskich miast i przeprowadzili zajęcia sportowe dla ponad 20 tysięcy dzieci. W ramach akcji mistrzowie zachęcali najmłodszych do prowadzenia aktywnego trybu życia oraz uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego. Po wakacjach cieszący się dużym zainteresowaniem program ruszy w nowej formule.

więcej arrow_right
mFundacja dofinansuje wakacje z matematyką w sześciu największych miastach Polski

Fundacja mBanku rozpoczyna konkurs grantowy ?Wakacje z matematyką", mający zapewnić dzieciom atrakcyjne formy spędzenia wakacji w mieście pod znakiem matematyki. O 5 tys. zł dofinansowania mogą starać się organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne i grupy nieformalne z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

więcej arrow_right
„Mrozy 2017" w dnach 28-28 maja w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie i Miasto i Gmina Mrozy po raz kolejny zapraszają nauczycieli na konferencję "Majowe Mrozy w Warszawie" pod hasłem Technologia - Reforma - InformatykaW tym roku, jak łatwo się domyślić, tematu przewodniego nie mogła ominąć sprawa zmian w podstawie programowej, przede wszystkim pod kątem informatyki i nauki programowania, ale także stosowania TIK na zajęciach innych przedmiotów.

więcej arrow_right

Strona 1 z 69