facebook
login

Strona 1 z 70   

Światowa premiera polskiego robota edukacyjnego Photon

więcej arrow_right
Ponad 1000 ambitnych uczniów z całej Polski. Cel: Rozwinąć skrzydła

Ponad 1000 uczestników z całej Polski, średnio 170 dni szukania, czytania, pisania, filmowania i ćwiczenia przed lustrem, trzy długie etapy i tylko kilkoro laureatów i laureatek. Od 13 września 2017 r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zapisywać się do 15. edycji I Know America, ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych, w którym jedną z nagród jest miesięczny wyjazd naukowy do USA.

więcej arrow_right
Powrót do szkoły – jak zachęcić dziecko do nauki matematyki?

Z końcem sierpnia startują Dni Otwarte w placówkach MathRiders, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych lekcji pokazowych, prowadzonych metodą Helen Doron. Nauczyciele zapraszają na zajęcia wszystkich tych, którzy chcieliby rozwinąć swoje zdolności bądź poprawić dotychczasowe wyniki w nauce. Jak wskazuje ekspert MathRiders, ponad 75 proc. uczniów klas 1-3 ma problemy w posługiwaniu się zegarkiem analogowymi oraz zapisywaniu liczb w systemie rzymskim. Dzieci w tym wieku znacznie lepiej radzą sobie z zadaniami, wykorzystującymi obliczenia związane z pieniędzmi, niż z ćwiczeniami fikcyjnymi.

więcej arrow_right
Nowa edycja "Olimpiady Cyfrowej"

 

 

Fundacja Nowoczesna Polska od roku szkolnego 2016/2017 organizuje Olimpiadę Cyfrową - ogólnopolską olimpiadę interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych.

więcej arrow_right
Gimnazjalista stworzył własną aplikację na smartfony

Antoni Dybowski, uczeń Społecznego Gimnazjum STO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ciechanowie, przez niemal cały ubiegły rok szkolny pracował nad stworzeniem aplikacji "Know Your World - Znaj Swój Świat".

więcej arrow_right
„Krok w przyszłość" - mFundacja ogłasza II edycję konkursu

Fundacja mBanku ponownie wyróżni najlepsze prace studenckie z matematyki. Na zwycięzcę konkursu "Kr mFundacja ogłasza kolejną edycję konkursu ?Krok w przyszłość". Ponownie przyzna nagrody za przedstawione i obronione prace magisterskie lub licencjackie oraz opublikowane w międzynarodowych czasopismach naukowych samodzielne prace z dziedziny matematyki. 

więcej arrow_right

Strona 1 z 70