facebook
login

Strona 1 z 4   

Warszataty w Pudełku

 

Warsztaty w Pudełku - nowatorska forma szkolenia, wsparcie nauczyciela w codziennej pracy.

więcej arrow_right
Programowanie wizualne dla każdego

 

Profesor Mitchel Resnick , który będzie w lipcu gościem konferencji ?Ucząc się będąc połączonym" - 10. Światowej Konferencji Komputery w Edukacji, wymyślił program Scratch, aby zainteresować dzieci tworzeniem gier i animacji. Uważa bowiem, że jeśli zaczną się one bawić komputerami i programowaniem w młodości, będą w stanie w przyszłości twórczo wykorzystywać każdą technologię.

więcej arrow_right
Podróże po Mapach Myśli

 

W jaki sposób skutecznie zapamiętywać, uczyć się, a potem sięgać do pamięci po potrzebne nam informacje? Jeśli chcemy uruchomić nasz umysł, skłonić go do przyswojenia dużej ilości informacji i zespolenia ich z wiedzą uprzednio zdobytą, musimy pamiętać o zasadzie angażowania prawej i lewej półkuli mózgu. Pomogą nam w tym Mapy Myśli.

więcej arrow_right
Mobilna edukacja w szkole i na uczelni

 

Urządzenia mobilne zdobywają nasze domy i miejsca pracy. W niedługim czasie osiągną masę krytyczną - gdy ponad połowa mieszkańców Ziemi łącząc się z internetem, będzie używała do tego celu swoich telefonów czy tabletów. Powinno to skłaniać do myślenia nad zmianą podejścia do uczenia (się). Wciąż niewielu nauczycieli w szkołach i na uczelniach odkryło, że mobilne urządzenia są to potężne i doskonałe narzędzia służące edukacji.

więcej arrow_right
O skutecznych sposobach nauki języka

 

We współczesnym świecie znajomość języków obcych jest niezbędna, aby realizować swoje życiowe cele i plany. Tymczasem z badań CBOS wynika, że najpopularniejszy z języków obcych - angielski - zna w stopniu komunikatywnym tylko 30% Polaków. Jak poprawić kompetencje językowe? Nauka w szkole i kursy językowe nie wystarczą, trzeba jeszcze stosować proste ćwiczenia i reguły - proponuje Aleksander Lubina, doświadczony nauczyciel języków obcych i autor e-poradnika ?Języki bez belfra".

więcej arrow_right
O motywowaniu do uczenia się i pracy nad sobą

 

Nauczyciele zastanawiając się nad sposobami motywacji uczniów do uczenia się, pytają przede wszystkim, jak to robić i jak dotrzeć do ucznia? Poradnik "O motywowaniu do uczenia się i pracy nad sobą", autorstwa Juliana Piotra Sawińskiego, został opracowany z myślą o wspieraniu działań inspirujących, doradczych i innowacyjnych nauczycieli - bo żeby innym doradzać, pomagać i podpowiadać, trzeba samemu to znać i ćwiczyć, być zmotywowanym.

więcej arrow_right

Strona 1 z 4